Psychoterapia Gdynia | kamilakazmierczak.pl
15462
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15462,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-16,qode-theme-starflix,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Psychoterapia

Psychoterapia krótkoterminowa

Jest skoncentrowana na konkretnym celu, jak podjęcie ważnej decyzji życiowej, poradzenie sobie ze zmianą, wyjście z kryzysu. Opiera się na istniejących już u klienta zasobach i możliwościach, które klient może z pomocą terapeuty rozwijać.

 

Jest zasadna kiedy nie ma wskazań do psychoterapii długoterminowej, takich jak na przykład zaburzenia nastroju, zaburzenia osobowości.

 

Trwa od 10 – 20 tygodni. Spotkania odbywają się raz w tygodniu o ustalonej porze.

Czas trwania: 50 minut.

Psychoterapia długoterminowa

Proces głębokiej i trwałej zmiany jest czasochłonny. Nie jest możliwe przyspieszenie tempa własnego rozwoju. Niektóre ze zmian wymagają czasu i cierpliwości. Długoterminowy kontakt z terapeutą daje możliwość przepracowania bolesnych i trudnych doświadczeń z przeszłości, a także poznać własne zasoby i ograniczenia.

 

Osoba w terapii uczy się dokonywać wyborów w zgodzie z własnymi potrzebami, co daje jej poczucie wolności i odpowiedzialności, a także przyczynia się do osiągnięcia wewnętrznej równowagi.

 

Trwa od 6 miesięcy do kilku lat. Spotkania odbywają się raz w tygodniu o ustalonej porze.

Czas trwania: 50 minut.

Konsultacje psychologiczne

Pierwsze spotkania z terapeutą

Pomaga rozpoznać problem klienta i charakter zgłaszanych dolegliwości. Ma istotne znaczenie w doborze odpowiedniej formy pomocy. Zazwyczaj potrzebnych jest kilka spotkań konsultacyjnych (2-3), zanim terapeuta i klient zdecydują się na konkretną formę współpracy.

 

Czas trwania: 50 minut.

Wsparcie w kryzysie

Spotkania mające na celu wsparcie klienta w trudnym momencie w życiu, związanym z trudną zmianą, stratą, stresem. Wsparcie w momencie, kiedy klienta zasoby nie są wystarczające, by poradzić sobie samemu lub możliwość korzystania z nich jest ograniczona. Sesje ukierunkowane są na wygaszenie lęku, zwiększenie poczucia bezpieczeństwa oraz przywrócenie utraconej równowagi życiowej.

 

Częstotliwość spotkań oraz czas ich trwania ustalane są z terapeutą indywidualnie, w zależności od zgłaszanych potrzeb czy aktualnej sytuacji.