Psychoterapia Gestalt | kamilakazmierczak.pl
15440
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15440,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-16,qode-theme-starflix,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Psychoterapia Gestalt

Psychoterapia Gestalt

Psychoterapia Gestalt jest skierowana w głównej mierze na poszerzanie świadomości siebie, która umożliwia trwale rozwiązanie problemów klienta i sensowne kierowanie swoim życiem.

 

Świadomość daje możliwość wyboru, a to daje możliwość zmiany.

Praca w nurcie Gestalt obejmuje emocje, myśli, potrzeby a także odczucia płynące z ciała.

W tym procesie ważne jest zrozumienie sposobów, w jakie klient unika świadomości siebie i swoich wyborów, po to by je zaakceptować, a później jeśli zdecyduje – zmienić. Terapia Gestalt nie zakłada zamierzonego zmieniania człowieka.

Człowiek może zmienić się trwale i głęboko jedynie na drodze odkrywania tego, kim i jaki jest naprawdę.

 

Najważniejsza w procesie psychoterapii Gestalt jest relacja klienta i terapeuty. Jest ona traktowana jako główny czynnik leczący. Pomaga poszerzać zakres świadomości klienta.

 

Dla terapeuty Gestalt niezwykle ważna jest autentyczność w relacji terapeutycznej. Psychoterapeuta mimo zawodowego dystansu, mówi o swoich emocjach, jeśli to jest ważne w perspektywie psychoterapii. Celem terapii Gestalt jest odblokowanie naturalnego procesu samoregulacji i przywrócenie jednostce poczucia odpowiedzialności za swoje życie. Terapia Gestalt nie ma poprzestawać jedynie na poszerzaniu świadomości, ale też ma prowadzić do konkretnych zmian życiowych, za które klient weźmie odpowiedzialność.